Nostrzyk biały – nasiona

Duże ilości najwyższej jakości nasion nostrzyka białego dwuletniego są do nabycia w dobrej cenie – do uzgodnienia

Tel.: 607-050-293

 

Nostrzyk biały to wyjątkowo wydajna roślina miododajna. Przy uprawie polowej można dzięki niemu uzyskać nawet 700 kg miodu z jednego hektara. W przypadku, gdy rośnie naturalnie wydajność jest mniejsza, ale to i tak sporo w porównaniu do innych roślin miododajnych. Nostrzyk ma bardzo atrakcyjny termin kwitnienia. Roślina dorasta do dwóch metrów wysokości. Ma nieregularne ząbkowane listki i drobne białe kwiaty ukształtowane w charakterystyczne podłużne grona. Mają one delikatny, słodki zapach, który jest bardzo atrakcyjny dla pszczół. W naszym klimacie nostrzyk jest uważany za jedną z najlepszych roślin miododajnych. Pszczoły bardzo go lubią i chętnie latają na pożytki, na których rośnie w dużej ilości.  Wysiew nostrzyka powinien odbywać się wczesną wiosną przy użyciu około 5-7 kilogramów nasion na jeden hektar.
Nostrzyk biały charakteryzuje się dość długim czasem kwitnienia, co przekłada się na ilość zebranego nektaru. Kwitnie od czerwca aż do początku sierpnia. Najlepiej jest go wysiać wczesną wiosną. Nostrzyk nie ma specjalnych wymagań glebowych, dobrze rośnie na wszystkich odkwaszonych glebach, a także na żwirowatych i piaszczystych.

Miód nostrzykowy jest wyjątkowo łagodny i smaczny. Ma jasny kolor, a po skrystalizowaniu staje się biały lub lekko żółty. W smaku lekko słodki, bez cienia goryczy, można natomiast wyczuć delikatną nutę wanilii. Doskonale smakuje w każdej postaci.