28.09.2018 r. Gościliśmy pszczelarzy z różnych stron Polski

28 września 2018 roku w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Głogowie gościliśmy pszczelarzy z Wałcza, Piotrkowa Trybunalskiego, Konina i Bielsko Białej.

Odwiedzł nas też obecny Prezydent PZP Waldemar Kudła wraz z członkami zarządu PZP oraz były prezydent PZP Pan Tadeusz Sabat z małżonką.

Poza w/w byli u nas też uczniowie z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli i indywidualnie wielu zaprzyjaźnionych pszczelarzy.

 

Wizyta gości w naszym kole związana była z obchodami

XXXVI OGÓLNOPOLSKIMI DNIAMI PSZCZELARZA

i   XIX DOLNOŚLĄSKIM ŚWIĘTEM MIODU I WINA

w Przemkowie.

 

Główna impreza była w pasiece NASZEGO PREZESA Pana Bazylego Chomiaka w Głogowie, ale dodatkowo kolegów pszczelarzy z Wałcza ugościł kolega Marek Koselarz w swojej pasiece w Gaikach, natomiast Marek Pruski pokazał swoją pasiekę w Serbach kolegom z Piotrkowa Trybunalskiego.

Naszych gości już od godziny 1200 witał osobiście Prezes Bazyli Chomiak, najpierw oprowadzał po swojej pasiece a potem zapraszał na przepyszną grochówkę ufundowaną przez Marka Pruskiego, kiełbaski pieczone nad ogniskiem, kawę, herbatę, wyborne ciasta przygotowane przez nasze żony, piwko, nasze miody pitne, grappę a i mocniejsze alkohole też były. 

 Podczas poczęstunku Pan Chomiak opowiadał o  „pszczelarzeniu” w naszym rejonie Polski, a robił to tak ciekawie, że  niektórzy goście nie spostrzegli się, jak noc zaskoczyła ich na pasieczysku.

Dla zainteresowanych została przeprowadzona kilkugodzinna prelekcja w „Pasjonacie” z wykładami dr. Tomasza Strojnego i Mirosława Sudy. Tematy konferencji specjalnie dobrane do aktualnych prac w pasiekach i ciekawie prowadzone, zostały wysłuchane przez wielu zainteresowanych gości.

Ciekawi Głogowa mieli przygotowaną wycieczkę odkrywającą historię naszego miasta. Grupę oprowadziła  Pani Basia Dziewieczyńska.

Ostatnim punktem programu była biesiada pszczelarska z orkiestrantem w „Pasjonacie” -od 2000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U Marka Koselarza

Konferencja

Biesiada

 

 

 

PODZIĘKOWANIA

       Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których ta impreza nie doszłaby do skutku,
w szczególności:   Prezydentowi Miasta GłogowaRafaelowi Rokaszewiczowi, Staroście Głogowskiemu –Jarosławowi Dutkowiakowi, Markowi Pruskiemu, Jarosławowi Kasprzykowi -firma „Orion”, Zycie Chomiak, Waldemarowi Wolskiemu.       

 

   Dziękujemy także naszym pszczelarzom i członkom ich rodzin za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy, 
w szczególności: Zycie i Bazylemu Chomiakom, Markowi Pruskiemu, Markowi Koselarzowi, Waldemarowi Wolskiemu, Barbarze Dzieweczyńskiej, Henrykowi Nicponiowi, Janowi i Janinie Olchowskim, Barbarze i Jerzemu Walewskim, Elżbiecie i Wojciechowi Smolińskim, Edwardowi Janczewskiemu, Arlecie Jaworskiej, Krystynie Żywinie, Wacławowi Sienniakowi, Ewie Prell, Krzysztofowi Tojzie, Andrzejowi Czyczykowi, Krystynie i Stanisławowi Grabowskim, Janowi Łyskawce, Janowi Guntkowskiemu.